تنظیمات پنل سرویس درون پرداخت امن

برای راه اندازی امکان اعتبارسنجی پرداخت‌های کافه‌بازار درون اپلیکیشن شما، وارد سرویس مرکز بازی شده و سپس، از منوی سمت راست گزینه‌ی پرداخت درون برنامه‌ای را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، یک آدرس بازگشت (redirect-url) را مشاهده می‌کنید.

Iap redirect url

همان‌طور که در خود پنل توضیح داده شده است، این آدرس را کپی کرده، وارد پنل توسعه‌دهندگان کافه‌بازار شوید و هنگام ایجاد یک Client جدید، این آدرس را به عنوان Redirect URI وارد کنید؛ به صورت زیر:

Iap redirect url

با زدن دکمه‌ی ارسال، کافه‌بازار به شما دو مقدار CLIENT-ID و CLIENT-SECRET می‌دهد. این دو مقدار را کپی کرده و در پنل بکتوری کپی نمایید. بعد از این‌که هردوی این فیلدها را در پنل بکتوری مقداردهی کردید، دکمه‌ی «تأیید در بازار» در پنل بکتوری فعال می‌شود. روی آن کلیک کنید تا صفحه‌ی زیر باز شود:

Iap access permission

در این صفحه روی دکمه‌ی تأیید کلیک کنید تا بکتوری از کافه‌بازار پارامتر code را دریافت کند. بعد از کلیک به پنل بکتوری برمی‌گردید. از این به بعد می‌توانید در این صفحه، وب‌هوک پرداخت درون‌برنامه‌ای را نیز وارد کرده، دکمه‌ی ثبت webhook را فشار دهید تا تمامی اعتبارسنجی‌های شما بعد از پاسخ گرفتن از کافه‌بازار، از وب‌هوک شما نیز عبور کند. درباره‌ی ساختار درخواست و پاسخ این وب‌هوک در مستندات REST پرداخت درون‌برنامه‌ای توضیح داده شده است.

گام بعدی