تنظیمات پنل سرویس کاربران

در این مستند با نحوه‌ی کار با بخش تنظیمات سرویس کاربران و قابلیت‌های آن آشنا می‌شویم.

پیش‌نیازها

  1. در صورتی که با سرویس کاربران آشنایی ندارید، به معرفی سرویس کاربران مراجعه کنید.

با وارد شدن به بخش تنظیمات سرویس کاربران با صفحه‌ی زیر مواجه می‌شوید. در ادامه به توضیح هر یک از قسمت‌ها می‌پردازیم:

Auth settings

داشتن مهمان

با فعال کردن این گزینه application شما می تواند کاربر مهمان داشته باشد. کاربر مهمان کاربری است که می تواند بدون ثبت نام کامل (وارد کردن تمام اطلاعات) از application شما استفاده کند. این کاربر در هر زمان می تواند با وارد کردن اطلاعات خود به کاربر عادی application‌ تبدیل شود. طبعا بعد از این تبدیل، کلیه اطلاعات قبلی کاربر باقی می ماند.

نوع فعالسازی

شما می توانید نوع فعالسازی در application خود را نیز انتخاب نمایید و بدین ترتیب ایمیل و یا شماره تلفن تایید شده کاربران خود را داشته باشید. لازم به ذکر است در زمانی که شما یکی از این انواع را فعال نمایید، تنظیمات مربوط به نحوه فعال شدن کاربر قابل تعیین می گردد.

فعالسازی کاربران

این تنظیم تعیین می نماید که بعد از ثبت نام فرد، آیا فرد ثبت نام شده فعال باشد یا نه؟ و همچنین آیا ایمیل تایید به وی ارسال گردد یا نه؟ شما می توانید از میان ۳ مورد زیر انتخاب نمایید:

  1. فعال کردن پس از تایید: با انتخاب این مورد کاربران شما بعد از ثبت نام، تا زمانی که ایمیل خود را تایید نکنند، فعال نمی گردند و طبعا امکان انجام هیچ عملیاتی را نخواهند داشت.

  2. فعال بودن به همراه ارسال تایید: با انتخاب این مورد کاربران بعد از ثبت نام فعال خواهند بود؛ اما ایمیل تایید هم برای آن ها ارسال می گردد. طبعا برای هر کاربر مشخص است که ایمیل خود را تایید کرده است یا نه.

  3. فعال بودن بدون ارسال تایید: با انتخاب این مورد کاربران بعد از ثبت نام فعال خواهند شد. همچنین ایمیل تایید برای آن ها ارسال نمی گردد.

گام بعدی